Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2021. Október 07. 16:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Folyamatosan bővül Ausztrália és Magyarország gazdasági együttműködése

Folyamatosan bővül Ausztrália és Magyarország gazdasági együttműködése

A nagy földrajzi távolság ellenére folyamatosan bővül a gazdasági együttműködés Magyarország és Ausztrália között - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.

Szijjártó Péter közölte: a kereskedelmi forgalom 49 százalékkal nőtt, a Mol sorra nyeri a kőolajkészletezésre vonatkozó tendereket, valamint hamarosan a magyar élelmiszeripari termékek exportja is megindulhat a kontinensre.

A bejegyzés szerint Szijjártó Péter szerdán Párizsban egyeztetett Dan Tehan ausztrál kereskedelmi miniszterrel.

Azt írta, Magyarország támogatja az Európai Unió és Ausztrália közötti szabadkereskedelmi megállapodás létrehozását, így "sajnálattal vettük tudomásul a megállapodásról szóló tárgyalások elhalasztását az ausztrál-francia konfliktus miatt".

"Emellett Magyarország szintén támogatta Ausztrália jelöltjének megválasztását az OECD főtitkári pozíciójára, és kiállásunk Mathias Cormann mellett kifejezetten jó döntésnek bizonyult" - tette hozzá.

Szijjártó Péter közölte, az EXIM Bank 800 millió dolláros hitelkeretet hozott létre a magyar vállalatok ausztrál piacon történő sikeres megjelenéséhez, a Sydneyben létesülő magyar képviselet pedig tovább segíti majd a magyar vállalatok céljainak elérését Ausztráliában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.

2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni

A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker