Hírek
2015. Április 20. 10:00, hétfő |
Helyi
Forrás: infonograd
Föld Napja Salgótarjánban
Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?
Ez a mondat hangzott el 1970. április 22-én, amikor Denis Hayes kezdeményezésére 25 millió amerikai emelte fel szavát a természetért. Azóta április 22-e a Föld Napja.
A Föld Napja mozgalom mára az egyik legismertebb környezet- és természetvédelmi megmozdulás világszerte, ezernél több szervezet vesz részt benne.
Salgótarján Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Medves Kincsei Szociális Szövetkezet a Föld Napja alkalmából „Vadvirágos ajándékot a Földnek” címmel Föld napi eseményt szervez.
A rendezvény célja környezetünk szépítése és egyben figyelemfelhívás, valamint annak tudatosítása, hogy mindannyian felelősek vagyunk Földünkért. Aki részt vesz az eseményen, egy vadvirágos földlabdával járul hozzá, hogy városunk és környezete még zöldebb, még virágosabb legyen.
Csak együtt és csak mi menthetjük meg a természetet, mert a növények és állatok önmaguk megvédésére nem képesek!
Ha Te is szeretnél több virágot, vadvirágot környezetedben, akkor csatlakozz a programhoz!
Szeretettel várunk téged is egy vadvirágos bombázásra!
Időpont: 2015. április 22. 16.30
Helyszín: Salgótarján, Ipari Park (a Vizslás felé vezető út jobb oldalán lévő domb)
Autóval is megközelíthető (Vizslás tábla előtt jobbra kanyarodva a szorgalmi úton)
Fotó: Barbara Macklowe -vadvirágok
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi
VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...
Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.
