2024. április 29, hétfő - Péter

2023. December 20. 08:30, szerda | Sport
Forrás: MTI-KOMJÁDI USZODA

Férfi vízilabda E.ON Kupa - Magabiztos magyar siker a románok ellen.

Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott a Komjádi Uszodában zajló E.ON Kupán: Varga Zsolt együttese azt követően, hogy hétfőn a spanyolok felett diadalmaskodott, kedden 15-8-ra nyert a román csapat ellen.

Eredmény:
Magyarország-Románia 15-8 (2-3, 6-2, 4-2, 3-1)
---------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Nagy Á., Vigvári Vi. 4-4, Tátrai, Pohl 2-2, Kovács P., Vismeg, Burián 1-1

Varga Zsolt szövetségi kapitány ezúttal már inkább a januári Európa-bajnokságra készülő játékosoknak szavazott bizalmat, "mindössze" öt világbajnok kapott lehetőséget a Komjádi Uszodában, viszont hét U20-as vb aranyérmes is medencébe ugrott.
A kevésbé összeszokott együttes néhány hibáját a vendégek - akik reggel 15-5-re kaptak ki Szerbiától - az első negyedben többször is ki tudták használni, így vezettek az első nyolc perc után. Ezt követően azonban a magyarok rendezték soraikat és Nagy Ádám, valamint Vigvári Vince vezetésével sorozatban szerezték a gólokat és könnyedén nyerték meg a találkozót.
A magyar csapat tagjai szerdán az olimpiai bajnok szerbek ellen ugranak medencébe az E.ON Kupán.
"Sok jó eleme volt a védekezésnek, amikor az ellenfelünknek lövésig sem sikerült eljutnia. Ezen az úton kell elindulunk, és folytatni tovább a jóval erősebb csapatok ellen is. Támadásban volt néhány elkapkodott fórunk, de úgy gondolom, lendületesek, gyorsak voltunk" - nyilatkozta az M4 Sportnak Varga Zsolt.

Korábban:
Szerbia-Románia 15-5 (6-0, 5-2, 0-3, 4-0)

Ultrabalaton - Rekordok várhatók a 211 km-es versenyen

Több mint huszonötezren vesznek részt Magyarország legnépesebb tömegsport rendezvényén, a 18. alkalommal sorra kerülő NN Ultrabalatonon, amelyet csütörtöktől vasárnapig rendeznek meg balatonfüredi versenyközponttal.

2024. Április 29. 06:00, hétfő | Sport

Hat pontra faragta hátrányát a Kisvárda

Az utolsó előtti Kisvárda meglepetésre legyőzte vasárnap a második helyért harcoló, vendég Fehérvárt az NB1-ben, ezzel hat pontra faragta hátrányát a tizedik, már bennmaradó helyen álló Újpesttel szemben.

2024. Április 28. 09:02, vasárnap | Sport

Diósgyőri döntetlenjével a Kecskemét is biztos bennmaradó

A Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott a vendég Kecskeméttel a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szombati játéknapján.

2024. Április 28. 08:58, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Egygólos hátrányban a Ferencváros a negyeddöntőben

A legutóbb ezüstérmes Ferencváros házigazdaként 26-25-re kikapott az elmúlt kiírásban negyedik helyezett dán Esbjergtől a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.