Hírek
2012. November 23. 13:15, péntek |
Helyi
Forrás: infonograd
Felújítják a Dornyay Turistaházat
Közösségi oldalakon tette közzé a Dornyay Turistaház Kft. azokat a képeket, amelyek az egykor kedvelt turisztikai célpont felújítás terveit mutatják be.
A csatolt közleményben olvasható, hogy hosszú évek után végre lehetőség nyílt egy szálláshely fejlesztési pályázat keretében az épület teljes körű felújítására. A projekt gazdái most a pályázat elbírálására várnak, de biztató, hogy a támogatási kérelmet a döntéshozó hiánypótlás nélkül befogadta. Ami pedig igen kevés pályázat esetében fordul elő, van jogerős építési engedély és a megvalósításhoz szükséges önerő is le van kötve a társaság számláján. A terveket a kft. saját költségén készíttette el egy Ybl-díjas tervezőirodával. A kivitelezés költsége mintegy négyszázötvenmillió forint lesz. Ebből az önerő 150 millió forint. A pályázat elbírálása november végére várható. Az Eresztvényből induló műút végén, a sípályák közelében álló Dornyay-turistaházat a Magyarországi Kárpát Egyesület Salgótarjáni Osztálya avatta fel még1935. október 20-án és az Ágoston Sándor által tervezett épület hamarosan a vidék egyik szimbólumává vált. Ezért az évtizedek óta zárva tartó, folyamatosan pusztuló épület felújítása komoly közösségi és társadalmi érdeket képvisel. A felújítás szándékát Salgótarján Önkormányzata is támogatja.
Forrás: radiofocus.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 12:55, vasárnap | Helyi
Bejrút 50: aki utoljára szállt le a katasztrófát szenvedett Malév Tu-154-essel (Ep. 349)
Mazalin Tibor, a Malév vezető fedélzeti mérnöke teljesítette az utolsó, Rómából érkező járatot azzal a Tu-154-essel, amely 1975. szeptember 29-én este Libanonba indult tovább, de a bejrúti repülőteret már nem érte el.
2025. November 02. 12:30, vasárnap | Helyi
NEM TUDTA, HOGY ILYEN ERŐS AZ AUTÓ... A LEGDRÁGÁBB AUTÓS BAKIK, AMIK TÉNYLEG SOKBA KERÜLTEK!
Összegyűjtöttem nektek, miért fontos, hogy a vezetéshez ész is társuljon, vagyis hoztam nektek néhány elrettentő példát arról,
2025. November 02. 12:20, vasárnap | Helyi
Miért Gyártják A Chipek 90%-Át Tajvanon
A könyvekben a második világháborút gyakran „a motorok háborújaként” emlegetik.
2025. November 02. 09:50, vasárnap | Helyi
VOLT EGYSZER EGY ÖBLÖSÜVEGGYÁR
Salgótarján nem csak a bányászatról, az Acélgyárról volt híres egykor, hanem az üvegiparáról is. Képek egy „elfeledett” szakmáról, melyről híres volt Salgótarján.
