Hírek
2012. Január 13. 16:04, péntek |
Helyi
Forrás: infonograd/MTI
Felszámolták az illegális fémtelepet
Több mint öt tonna illegálisan begyűjtött fémhulladékot foglaltak le a pénzügyőrök Bátonyterenyén.
A tulajdonos ellen eljárás indult - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal az MTI-vel.
A pénzügyőrök bátonyterenyei rendőrökkel és a környezetvédelmi felügyelőség munkatársaival közösen végeztek ellenőrzést a családi háznál, ahol a palánkkal elkerített hátsó udvaron tárolták a fémhulladékokat - mondta a NAV Észak-magyarországi Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatóságának sajtóreferense.
Az ingatlan 40 éves tulajdonosa elismerte, hogy ő vásárolta fel és gyűjtötte be a 4,5 tonna vasat, valamint a több száz alumínium és rézhulladékot - közölte Varga Zoltán.
A fémeket a hatóság lefoglalta, a férfi ellen engedély nélkül végzett fémkereskedelmi tevékenység miatt indult eljárás; a fémtelep működtetője 700 ezer forintos bírságra számíthat - tette hozzá a sajtóreferens.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 15:00, péntek | Helyi
Donald Trump: fokozni kell az amerikai-kínai együttműködést
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
