Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2023. December 05. 16:38, kedd | Sport
Forrás: MTI-MEGYERI TEMETŐ BUDAPEST

Felavatták Törőcsik András síremlékét.

Felavatták Törőcsik András síremlékét.

Felavatták a tavaly elhunyt Törőcsik András 45-szörös válogatott labdarúgó síremlékét kedden a Megyeri temetőben.

Az UTE honlapjának beszámolója szerint az ünnepélyes eseményen előbb Sipos Jenő, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) szóvivője méltatta a legendás játékost, majd Tahon Róbert, az UTE jogi igazgatója idézte fel Törőcsik emlékét, Dunai Ede életrajzi műve segítségével.
A síremléket a család felkérésére Kéry Bálint Bence képzőművész-szobrász tervezte. A művész még látta játszani Törőcsiket, akinek az egyéniségét próbálta megjeleníteni. A síremlék felállításához anyagi segítséget nyújtott az MLSZ mellett az újpesti önkormányzat, az UTE és az Újpest FC is.
Szintén a szobrász ötlete volt, hogy a síremlék középső oszlopa éppen 172 centiméteres legyen, ami megegyezik a néhai labdarúgó testmagasságával. Törőcsik Éva, az elhunyt játékos nővére szerint az alkotás méltó emléket állít öccsének, mert "letisztult, elegáns és nem hivalkodó".
A tavaly július 9-én, 67 éves korában elhunyt Törőcsik az 1970-es évek második felében három bajnoki címet nyerő Újpest közönségkedvenc futballistája volt. A magyar nemzeti csapattal részt vett az 1978-as argentínai és az 1982-es spanyolországi világbajnokságon, 45 válogatott mérkőzésén 12 gólt szerzett.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:42, szerda | Sport

Szalai Attila a lengyel Pogon Szczecinhez került kölcsönbe

A válogatott Szalai Attila kölcsönben a lengyel bajnokság élvonalában szereplő Pogon Szczecin labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását.

2026. Január 28. 07:33, szerda | Sport

Férfi kézilabda Eb - Chema Rodríguez elégedett a döntetlennel

Chema Rodríguez szövetségi kapitány elégedetten értékelt, miután a magyar férfi kézilabda-válogatott 32-32-es döntetlent játszott a társházigazda Svédországgal az Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, kedden.

2026. Január 26. 07:00, hétfő | Sport

A Győr több mint húsz év után nyert az FTC vendégeként

Az őszi bajnok Győr hátrányból fordítva 3-1-re győzött a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 19. fordulójának vasárnap esti rangadóján.