Hírek
2012. Február 17. 07:20, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Ez a lehetőség mindenki számára kedvező
Várhatóan áprilistól jelentkezhetnek a devizaadósok a kedvezményes árfolyamrögzítésre.
A Magyar Nemzetnek nyilatkozó szakértők véleménye az, hogy mindenkinek megéri igénybe venni ezt a lehetőséget. Kiemelték: a legjobban a közszférában dolgozók és a futamidejük elején járó adósok járnak vele.
Érdemes félretenni az alacsonyabb törlesztőrészletek által felhalmozott pénz egy részét, mert az így keletkező megtakarítás a hitel előtörlesztésére fordítható. Ha a tartozás egy részét visszafizetik, elkerülhető, hogy 2017 közepén – a rögzítés végeztével – a kelleténél jobban megemelkedett törlesztőrészletekkel találja magukat szembe.
A szakértők azonban figyelmeztetnek: nem szabad elsietni a döntést. A lap kitér rá, hogy aki ki szeretné váltani a korábban felvett kölcsönt, vagy más konstrukciókra váltana, jobban teszi, ha még az árfolyamrögzítés előtt cselekszik. A programot három évig nem hagyhatják el az adósok – ez idő alatt komplikálttá válhat a bankváltás.
Már csak azért is érdemes jól körülnézni a piacon, mielőtt szerződést kötnénk, mert a pénzintézetek kamatemeléseket hajtanak végre az árfolyamrögzítés bevezetése előtt – bizonyos vélemények szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld
Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén
2026. Június 05. 07:17, péntek | Belföld
Több politikus letartóztatását is elrendelte a bíróság az óbudai korrupciós ügyben
2026. Június 05. 07:07, péntek | Belföld
Magyar Péter: Nem tudunk teljesen leszakadni az orosz energiáról
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
