Hírek
2017. Június 13. 07:29, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Extrém UV-sugárzás várható
Kedden is extrém UV-B sugárzás várható - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott tájékoztatásban azt írták: kedden a figyelmeztetési értéket meghaladó, 8.5-ös UV-B sugárzás várható. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.
Ezért azt kérik a szabadban tartózkodókat, hogy fokozottan védekezzenek a napsugárzás okozta leégés ellen. Ha lehetséges napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján arról is beszámolt, hogy budapesti Marczell György Főobszervatóriumukban hétfő reggel és délelőtt rekord alacsony ózontartalom értékeket regisztráltak. A reggeli értékek csaknem 20 százalékkal alacsonyabbak voltak, mint a hétfői napra érvényes sokéves átlag.
Kitértek arra is, hogy az UV-sugárzás Siófokon volt a legmagasabb, ott dél körül a besugárzás megközelítette a 9-es UV Index értéket, de Kékestetőn is 8-as feletti volt a déli besugárzás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
