Hírek
2012. Április 19. 14:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Emelnék az ingyenes fogászat korhatárát - szankcionálnák a vényírás szabályainak megsértését
A nyugdíjjogosultsághoz kötné az ingyenes fogászati ellátást a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium egy a kormány honlapján közzétett tervezet szerint, vagyis a jelenlegi 60-ról, 62 éves korra emelnék a korhatárt.
Féltucat egészségügyi törvényt módosítana az egészségügyi kormányzat, az erről szóló javaslat már olvasható a Nemzeti Erőforrás Minisztérium honlapján. A javaslat részben az államosított kórházak működtetési szabályait pontosítja, rendelkezik az egészségügyben dolgozók béremelésének kifizetéséről, és több a betegek sorsát is érintő változást is megfogalmaz.Így például a jövőben csak 62 éves kortól járna a teljes körű ingyenes fogászati ellátás. A kormány ugyanis a nyugdíjkorhatárhoz emelné a jogosultságot. Ha elfogadják a törvénytervezetet, akkor a 60 és a 61 éveseknek is csak bizonyos ellátásokat, így a fogmegtartó kezeléseket, a sürgősségi ellátásokat, ínyelváltozások kezelését támogatná a tb.
Az indoklás szerint erre azért van szükség,mivel a kötelező egészségbiztosítás, a teljes körű fogászati ellátáshoz való jogosultság csak a nyugdíjkorhatárt betöltött személyeknek jár - írja a mainap.hu.
A gyógyászati segédeszközöket gyártók öt százalékkal drágíthatnák a termékeiket. A kormány ezzel kárpótolná az érintetteket, azért mert évek óta nem volt ártárgyalás és emiatt nyomott árakon kénytelenek értékesíteni termékeiket. Az emelés viszont azt jelenti, hogy az egészségbiztosítás helyett a betegek fizetnék meg a gyártók veszteségeinek egy részét.
Ugyanakkor a javaslat súlyosan szankcionálná a vényírás szabályainak megsértését. Ha az érintett orvosok nem a finanszírozási eljárásrendnek megfelelően rendelnek gyógyszert, úgy az orvosság árához járó támogatás 150 százalékát kellene büntetésként befizetniük az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
