Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2018. Január 25. 21:36, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Emberölés miatt ítéltek el egy édesanyjáról nem gondoskodó férfit

Emberölés miatt ítéltek el egy édesanyjáról nem gondoskodó férfit

Emberölés miatt ítélt el a Miskolci Törvényszék egy miskolci férfit, aki nem gondoskodott idős, magatehetetlen édesanyjáról, ezért az asszony otthonában, magára hagyottan elhunyt

- közölte a bíróság az MTI-vel csütörtökön. A tájékoztatás szerint a férfi évek óta egy lakásban élt Miskolcon édesanyjával, akinél 2006-ban jelentkeztek először az agysorvadás tünetei. A vádlott észlelte, hogy anyja egyre rosszabb egészségi állapotban van, azonban nem vitte orvoshoz, és korábban szedett gyógyszereit sem íratta fel.

Az asszony a halálát megelőző két hónapban az ágyból nem kelt fel, orvost továbbra sem hívott hozzá a fia. A nő mozgásképtelenné vált, önállóan nem volt képes enni és inni sem, ennek ellenére fia több napra magára hagyta, amikor visszatért a lakásba édesanyját holtan találta.

A bíróság kimondta: a vádlottnak kötelessége lett volna édesanyjáról gondoskodni, hozzá orvost hívni, azonban ezt elmulasztotta, halála megfelelő gondozással, ápolással, táplálással elodázható lett volna.

A törvényszék a férfit különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt 12 év fegyházbüntetésre ítélte. Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett. A büntetőper a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Címkék: emberölés, miskolc

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.