Hírek
2022. Február 06. 18:05, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Elszállítják az Óbudán talált világháborús bombát
Nagyméretű világháborús robbanóeszköz került elő Budapesten a III. kerületi Bojtár utcában, a száz kilogrammos szovjet bomba élesített gyújtószerkezetet nem tartalmaz, így elszállítják
- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje vasárnap az MTI-vel.
Gajdos Milán elmondta, vasárnap reggel kezdték meg a tűzszerészek a robbanóeszköz állapotának felmérését.
A bomba szállítható állapotban van, hamarosan elviszik a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére, későbbi megsemmisítésre - közölte.
A tűzszerészművelet idejére a rendőrség mintegy 250 méter sugarú körben lezárta az érintett területet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
