Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2013. Július 28. 22:19, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Eloltották a váci vasútvonal menti avartüzeket, helyreállt a vonatközlekedés

Eloltották a váci vasútvonal menti avartüzeket, helyreállt a vonatközlekedés

Szinte teljesen eloltották a váci vasútvonal mentén húzódó töltésen foltokban fellobbant avartüzeket, így a vonatok ismét a megszokott sebességgel közlekednek

Spitz Alexandra, a Pest megyei katasztrófavédelem szóvivője korábban arról tájékoztatott, hogy a váci vasútvonal mentén több helyen is lángra kapott a bozótos és a száraz fű: tüzet jelentettek például Dunakeszi-gyártelepről, Gödről, Sződligetről, majd Vácról is.

A foltokban égő avart folyamatosan haladva kezdték oltani a tűzoltók, a munkával Dunakeszi térségének kivételével már végeztek - tette hozzá a szóvivő.Ez utóbbi településnél a fővárosi tűzoltók a megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával mostanra megfékezték ugyan a tüzet, de az utómunkálatok még tartanak - mondta Spitz Alexandra.

A Mávinform ügyeletesének késő esti tájékoztatása szerint az avartűz miatt az érintett vasútvonalon korábban elrendelt 40 kilométeres sebességkorlátozást feloldották, így a vonatok már késés nélkül közlekednek.

Címkék: késés, tűz, vác, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.