Hírek
2021. Május 12. 07:34, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Eloltották a jánossomorjai hulladéktelepen keletkezett tüzet
Eloltották a lángokat a jánossomorjai hulladéktelepen, ahol nagy területen égett egy szemétrakat oldala és teteje - közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósága szerda reggel az MTI-vel.
Mintegy ezerötszáz négyzetméteren még füstölés, izzás tapasztalható - írták.
A munkálatokat erőgép és teherautók is segítették, földdel takarták le az égő részeket.
A szél és a füst miatt két katasztrófavédelmi mobil labor méréseket végzett a környező Győr-Moson-Sopron megyei településeken.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
