Hírek
2013. Július 25. 12:59, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Elkezdődött a magyar dinnye népszerűsítése a Tesco áruházakban
Az idén 20 százalékkal nagyobb területen, mintegy negyedével több dinnye terem Magyarországon, mint 2012-ben.
A gyümölcs termesztése 10-12 ezer családnak ad megélhetést - mondta Fazekas Sándor, vidékfejlesztési miniszter az angyalföldi Tesco Extra áruházban, a dinnyét népszerűsítő kampány indító rendezvényén csütörtökön.
A Tesco tavaly 10 ezer tonna dinnyét vásárolt a magyar termelőktől, és ebből 3 ezer tonnát exportált, idén is minimum ennyit szándékozik felvásárolni - mondta Nigel Jones, a társaság vezérigazgatója.
Az induló ár a Tecoban most 95 forint, miután a dinnye szabadáras, a tárca nem szólhat bele az ár alakulásába, a mostani ár már méltányos hasznot hoz a termelőnek is - válaszolta újságírói kérdésre a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
