Városlista
2025. március 18, kedd - Sándor

Hírek

2016. Május 25. 11:49, szerda | Bulvár
Forrás: mti

Elképesztő mennyien nézték idén az Eurovíziós Dalfesztivált

Elképesztő mennyien nézték idén az Eurovíziós Dalfesztivált

A tavalyinál ötmillióval több, 204 millió néző látta az Eurovíziós Dalfesztivál két középdöntőjét és döntőjét, amelyet 42 országban sugároztak.

Az áltagos nézettség negyven országban 36,3 százalékos volt. A legtöbben, 9,3 millióan Németországban követték a döntőt a képernyő előtt, ami 36,8 százalékos nézettséget jelent. A 328 ezer lakosú Izlandnak viszont 95,3 százalékát érdekelte a döntő közvetítése, holott versenyzőjük nem jutott tovább.

A dalversenyt rendező Svédország lakóinak 84,7 százaléka látta a döntőt, ami 3,6 milliós közönséget jelent, az utóbbi 16 évben a svédeknél ez volt legmagasabb nézőszám.

Ukrajnában 2010 óta idén övezte a legnagyobb érdeklődés a versenyt, amelyet végül az ország versenyzője, Jamala nyert meg.

Nagy-Britanniában szintén sokan választották a programot: átlagosan 7,2 millió néző látta a döntőt, amelyen Justin Timberlake is fellépett sztárvendégként.

A BBC News szerdai beszámolója szerint sok fiatal nézőt vonzott a műsor: a 15-24 éves korosztály a negyven ország közönségének 42,4 százalékát tette ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 16. 08:23, vasárnap | Bulvár

A világ legmagasabb épületén is megemlékeztek a magyar forradalomról - Videó

A dubaji felhőkarcoló jelenleg a világ legmagasabb épülete a maga 828 méterével, a torony fényjátékait pedig mindig hatalmas érdeklődés övezi, a mostani videót is több százezer ember láthatta.

2025. Március 14. 07:18, péntek | Bulvár

Lázár János: 2500 forintba fog kerülni 2026-ban a borsodiaknak a vármegyei autópályamatrica

Jelentős kedvezménnyel, várhatóan 2500 forintért vehetik meg a Borsod-Abaúj-Zemplénben élők jövőre a megyei autópályamatricát - jelentette be az építési és közlekedési miniszter csütörtökön Facebook-oldalán.

2025. Március 13. 07:43, csütörtök | Bulvár

Vatikán: Ferenc pápa állapota továbbra is stabil, a tüdőröntgen javulást mutat

Ferenc pápa állapota stabil maradt, a tüdőröntgen javulást mutat, a klinikai kórkép azonban továbbra is összetettnek számít - közölte a Szentszék az orvosi vélemény alapján szerda este.

2025. Március 13. 06:00, csütörtök | Bulvár

Rekordszámú szerző kapott jogdíjat, rekordszámú új dal született

2024-ben több mint 13,5 milliárd jogdíjat fizetett ki a dalok, zeneművek szerzőinek az Artisjus, ami reálértékben elérte a pandémia előtti szintet.