Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2020. Október 28. 17:08, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy halálos balesetet okozó nőt

Elítéltek egy halálos balesetet okozó nőt

Két év felfüggesztett fogházra ítélt a Kecskeméti Járásbíróság előkészítő ülésen egy orgoványi nőt, aki két évvel ezelőtt elütött két, járdán sétáló férfit, akik közül az egyik belehalt sérüléseibe

- közölte a Kecskeméti Törvényszék sajtószóvivője kedden az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a nő 2018. június 11-én Orgoványon a megengedettnél gyorsabban hajtott autójával, egy útkanyarulatból átsodródott a másik oldalra, majd visszakormányozva a járművet nekiütközött egy ingatlan kerítésének. Eközben elütött két, a járdán sétáló férfit. Egyikük nekicsapódott a kerítésnek, a másikuk egy virágágyásba esett.

A baleset következtében az egyik férfi olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kórházba szállítását követően meghalt.

Az ütközés során a másik férfi és az autót vezető nő is megsérült.

A vádlott elismerte bűnösségét, és lemondott a tárgyalásról.

A Kecskeméti Járásbíróság előkészítő ülésen két év - végrehajtásában öt év próbaidőre felfüggesztett - fogházra ítélte, és két évre eltiltotta a járművezetéstől az orgoványi nőt, akit halálos közúti baleset okozásával vádolnak. Az ítélet nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld

Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent

A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.