Hírek
2018. November 08. 18:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy férfit, aki fegyverrel próbált kirabolni egy patikát
A bíróság 6 év 6 hónap fegyházbüntetésre ítélt egy most 43 éves férfit, aki nyolc évvel ezelőtt próbált meg kirabolni egy zuglói gyógyszertárat. Egyezségkötés alapján született jogerős ítélet
- közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-vel. Ibolya Tibor fővárosi főügyész közleményében felidézte: a vádirat szerint a vádlott azért vásárolt egy valódinak látszó játékpisztolyt, hogy azzal a későbbiekben rablást kövessen el. 2010. december 23-án bement a XIV. kerületi gyógyszertárba, a nyitvatartásról érdeklődött, majd távozott. Nem sokkal zárás előtt visszament a gyógyszertárba, ekkor már az említett pisztollyal.
Közölte: a férfi az egyik pénztárhoz lépett és kért egy doboz C-vitamint. Miközben az alkalmazott beütötte a termék árát a pénztárgépbe, a vádlott elővette a valódinak látszó fegyvert, ráfogta a sértettre és a bevételt követelte. A sértett nem engedelmeskedett, megnyomta a pánikgombot. Ezután megszólalt a telefon a szomszéd irodában, ezért az alkalmazott közölte a vádlottal, hogy felveszi és át is ment a szomszéd helyiségbe. Mialatt a sértett telefonált, a vádlott pénz nélkül, káromkodva elhagyta a gyógyszertárat, egyes ruhadarabjait - a többi között kabátot, sapkát, kesztyűt - hátrahagyva a helyszín közelében.
A főügyész kiemelte: az ismeretlen tettes miatt felfüggesztett nyomozás bizonyítékait a rendőrök idén újra megvizsgálták, és a DNS-vizsgálat eredményt hozott; a helyszínen hagyott tárgyakról vett minta egyezett egy, a nyilvántartásban szereplő férfi - a vádlott - DNS-profiljával.
Jelezte: az új büntetőeljárási törvény adta lehetőségeket kihasználva a budapesti XIV. és XVI. kerületi ügyészség kezdeményezte, hogy kössenek egyezséget a terhelttel, aki beismerte a bűncselekményt. A terhelt és védője elfogadta a kerületi ügyészség által megállapított feltételeket.
A bírósági előkészítő ülésen a vádlott továbbra is beismerte bűnösségét és lemondott jogáról a tárgyaláshoz. A bíróság megállapította, hogy fennállnak az egyezség jóváhagyásának feltételei, így nyomban azzal azonos tartalmú ítéletet hozott: a vádlottat 6 év 6 hónap fegyházbüntetésre ítélte. Az ítéletet mindenki tudomásul vette, így jogerőre emelkedett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent
A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.
