Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2019. Március 12. 15:12, kedd | Belföld
Forrás: mti

Elítélték a férfit, aki megerőszakolta volt feleségét

Elítélték a férfit, aki megerőszakolta volt feleségét

Nem jogerősen három év tíz hónap fegyházbüntetésre ítélt a Veszprémi Járásbíróság egy férfit, aki megerőszakolta volt feleségét - közölte a Veszprém Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.

Azt írták: a Veszprémi Járási Ügyészség szexuális erőszak bűntette miatt az elkövetéstől számított két héten belül bíróság elé állított egy 35 éves férfit, aki február közepén az egyik Veszprém-környéki településen volt feleségére támadt, fenyegette, bántalmazta és a nő akarata ellenére közösült vele.

A főügyészség tájékoztatása szerint a tettest a Veszprémi Járásbíróság három év tíz hónap fegyházra ítélte. A döntés ellen az ügyész hosszabb tartamú szabadságvesztés kiszabása miatt, a vádlott és védője pedig enyhítésért fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.