Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2015. Április 18. 09:00, szombat | Helyi
Forrás: police.hu

Együttműködés Nógrádban

Együttműködés Nógrádban

Beszámoltak tapasztalataikról a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Területi Kisebbségi Kapcsolattartási Munkacsoport tagjai.

A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság, valamint a rendőrkapitányságok dolgozóiból álló kisebbségi kapcsolattartási munkacsoport a napokban a főkapitányság tanácstermében tartotta meg évértékelő értekezletét. A rendezvényen Karvai Norbert r. alezredes, a területi munkacsoport vezetője értékelte a 2014. évben végrehajtott feladatokat, valamint a megyében működő helyi roma önkormányzatokkal kialakított együttműködést. Fő célkitűzésként fogalmazta meg a közbiztonság javítását, a konfliktusok csökkentését, a kisebbségi vezetőkkel való kapcsolat fenntartását és szorosabbra fűzését, a kisebbséghez tartozó fiatalok részére a bűn- és baleset-megelőzési ismeretterjesztő előadások, nyári táborok megtartását, továbbá az iskolarendőr program alkalmazását, valamint kisebbségben élők helyzetének javítását.

Az értekezleten a Nógrád Megyei Polgárőr Szövetség Elnöke, valamint a Nógrád Megyei Nemzetiségi Roma Kisebbségi Önkormányzat vezetői is részt vettek. Elismerésüket fejezték ki az együttműködés javítása érdekében végzett munkáért, és a jövőbeni aktív szerepvállalásukról biztosították a rendőrhatóság vezetőit.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 02. 12:55, vasárnap | Helyi

Bejrút 50: aki utoljára szállt le a katasztrófát szenvedett Malév Tu-154-essel (Ep. 349)

Mazalin Tibor, a Malév vezető fedélzeti mérnöke teljesítette az utolsó, Rómából érkező járatot azzal a Tu-154-essel, amely 1975. szeptember 29-én este Libanonba indult tovább, de a bejrúti repülőteret már nem érte el.

2025. November 02. 12:30, vasárnap | Helyi

NEM TUDTA, HOGY ILYEN ERŐS AZ AUTÓ... A LEGDRÁGÁBB AUTÓS BAKIK, AMIK TÉNYLEG SOKBA KERÜLTEK!

Összegyűjtöttem nektek, miért fontos, hogy a vezetéshez ész is társuljon, vagyis hoztam nektek néhány elrettentő példát arról,

2025. November 02. 12:20, vasárnap | Helyi

Miért Gyártják A Chipek 90%-Át Tajvanon

A könyvekben a második világháborút gyakran „a motorok háborújaként” emlegetik.

2025. November 02. 09:50, vasárnap | Helyi

VOLT EGYSZER EGY ÖBLÖSÜVEGGYÁR

Salgótarján nem csak a bányászatról, az Acélgyárról volt híres egykor, hanem az üvegiparáról is. Képek egy „elfeledett” szakmáról, melyről híres volt Salgótarján.