Hírek
2024. Július 31. 12:00, szerda |
Helyi
Forrás: Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Egy családi ház konyhája égett Salgótarjánban.
Tűz keletkezett egy családi házban kedd délután Salgótarjánban, a Karancs úton. A százhúsz négyzetméteres, kétszintes épület konyhájában keletkezett a tűz, a lángok az előszobát is érintették.
A vármegyeszékhely hivatásos tűzoltói három vízsugár segítségével megfékezték a tüzet. Gyors beavatkozásuknak köszönhetően nem terjedtek át a lángok a felső szintre. Az egységek kivittek a házból két gázpalackot, amelyeket nem ért hőhatás. Az oltási munkálatokban két szabadnapos tűzoltó, valamint a Karancs Speciális Mentőszolgálat, Polgárőr és Önkéntes Tűzoltó Egyesület önkéntese is részt vett. A ház két lakóját kivizsgálás céljából kórházba szállították a mentőszolgálat munkatársai.
Az otthonunkban végzett konyhai tevékenységek közül tűzvédelmi szempontból a sütés és a főzés hordozza magában a legnagyobb veszélyt. A konyhákban kialakuló tüzek megelőzése érdekében fordítsunk figyelmet arra, hogy
a tűzhelyre és a közelébe ne tegyünk éghető tárgyakat!
a PB-palack cseréjekor ne dohányozzunk, ne használjunk nyílt lángot, továbbá győződjünk meg arról, hogy a palack és a csatlakozás nem szivárog!
A konyhában, tűzhelyen készülő ételt ne hagyjuk felügyelet nélkül, különösen a bő zsírban, olajban készülő ételeket. A kifutó zsiradék azonnal lángra kap, a konyhák zsúfolt bútorozottsága a tűz továbbterjedésére jó lehetőséget biztosít.
ha olaj, vagy zsír ég azt soha ne oltsuk vízzel! Az égő olajra tegyünk fedőt és zárjuk el a tűzhelyet!
soha ne hagyjuk felügyelet nélkül a használatban lévő tűzhelyet!
Emellett célszerű és erősen ajánlott egy füstérzékelő készülék beszerzése! Ez ugyanis idejekorán felhívja a lakásban élők figyelmét a bajra, még akkor, amikor maga a tulajdonos is tud tenni a nagyobb probléma megelőzéséért.
Ajánlott beszerezni a lakásunkba egy tűzoltó készüléket is. A kisebb tüzek eloltására elég a két kilogrammos porral oltó, vagy a két literes habbal oltó készülék.
A lángok oltásával csak addig próbálkozzunk, ameddig ez nem veszélyezteti a saját testi épségünket. Ha azonban komolyabb bajt észlelünk, akkor azonnal tárcsázzuk a 112-es segélyhívót és kérjük a tűzoltók segítségét!
Kapás Márton tű. főhadnagy
szóvivő
Fotók: Kapás Márton tű. főhadnagy
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi
VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...
Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.
2026. Február 04. 18:09, szerda | Helyi
VIDEÓ - Ausztrália Csendes Összeomlása
Mi történik, ha egy ország meggazdagszik anélkül, hogy valódi gazdaságot építene? Ausztrália hamarosan meg fogja tudni.
2026. Január 27. 11:16, kedd | Helyi
VIDEÓ - Salgótarjánnak biztosra kell mennie!
Nehezen megszerzett előnyünket nem adhatjuk, nem ajándékozhatjuk a bizonytalan jövőre szavazókra. Gondolhat bárki bármit a város jövőjéről, de a tényekkel szemben haladni ésszerűtlen és felelőtlen dolog.
