Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2014. Január 20. 07:30, hétfő | Helyi
Forrás: infonograd

Csökkent a munkanélküliek száma megyénkben

Csökkent a munkanélküliek száma megyénkben

Közel egyötödével csökkent decemberben a nyilvántartott álláskeresők száma Nógrádban.

A csökkenést javarészt a téli közmunkaprogram beindulása okozta. Decemberben 1907 új álláshelyet jelentettek be, ebből csak 169 volt a nem támogatott álláshelyek száma. Tehát az új álláshelyek közel kilencven százaléka támogatott megyénkben. Nógrádban jelenleg 11 ezer 440 munkanélkülit tartanak nyilván. Ez a gazdaságilag aktív népességhez viszonyítva 13,8 százalékos munkanélküliségi rátát jelent. Az álláskeresőknek nagyjából a fele részesül csak valamilyen ellátásban. Létszámleépítést egy esetben jeleztek az elmúlt hónapban a munkaügyi központ felé a munkáltatók. Ez tizenhárom főt érintett. Az álláskeresők közel felét ezúttal is a nyolc általánost végzettek teszik ki. A főiskolát, egyetemet végzettek közül 329 főt tartanak nyilván a munkaügyi központokban. A legtöbb munkakereső ezúttal is a harmincöt és negyvenöt év közöttiek közül került ki. A statisztikai zárónapon egyébként 1006 volt a rendelkezésre álló álláshely Nógrád megyében.

Forrás: radiofocus.hu

Címkék: munkanélküli

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.