2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

2024. Május 05. 15:25, vasárnap | Helyi sport
Forrás: MTI-TADZSIKISZTÁN

Cselgáncs World Tour - Gercsák Szabina bronzérmes Tadzsikisztánban.

A 70 kilogrammos Gercsák Szabina bronzérmet nyert az olimpiai kvalifikációs cselgáncs World Tour-sorozat Tadzsikisztánban rendezett Grand Slam-versenyén.

A judoinfo.hu szaklap tájékoztatása szerint az Európa-bajnoki bronzérmes magyar dzsúdós dán és francia ellenfelet vert meg az előcsatározások során, majd a negyeddöntőben megállította őt az olimpiai második osztrák Michaela Polleres.A vigaszágon az Atomerőmű SE sportolója előbb a török Fidan Ögelt verte, majd a bronzcsatában a brit Jemima Yeats-Brownnál bizonyult jobbnak.
Gercsák az érem mellé járó ötszáz kvalifikációs ponttal megerősítette helyét a direkt kvótával rendelkezők között, vagyis nagy lépést tett a párizsi olimpiai részvétel felé.
A viadal másik magyarja, a 100 kilós Vég Zsombor helyezetlenül zárt.
A tadzsik fővárosban, Dusanbében 65 ország 390 versenyzője lépett tatamira.

A kvalifikációs sorozat jövő hétvégén a kazah Grand Slammel folytatódik, majd május 19-én rajtol az utolsó jelentős pontszerző viadal, a világbajnokság Abu-Dzabiban.

2024. Május 18. 18:18, szombat | Helyi sport

Max Verstappen szerezte meg a rajtelsőséget a Formula–1-es Emilia-romagnai Nagydíj időmérőjén.

A Red Bull háromszoros világbajnoki mellől Oscar Piastri, a harmadik pozícióból Lando Norris rajtolhat Imolában.

2024. Május 18. 17:30, szombat | Helyi sport

Férfi kézilabda MK - A Szeged az első döntős.

A Szeged 39-33-ra legyőzte a NEKA csapatát a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében, a Tatabányán zajló négyes döntő szombati játéknapján.

2024. Május 18. 17:00, szombat | Helyi sport

Városi sportágak olimpiai selejtezője - Fürjes Balázs: gyere, csináld, szurkolj!

Fürjes Balázs, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) magyar tagja Sanghajból buzdítja a magyarokat, hogy június 20-23. között látogassanak ki a városi sportágak olimpiai kvalifikációjának következő állomására.

2024. Május 18. 13:45, szombat | Helyi sport

Oscar Piastri bizonyult a leggyorsabbnak a Formula–1-es Emilia-romagnai Nagydíj harmadik szabadedzésén.

A McLaren ausztrál versenyzője mögött csapattársa, Lando Norris végzett, míg harmadikként Carlos Sainz Jr. zárta az utolsó gyakorlást Imolában.