Hírek
2020. Január 01. 07:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Bővül a horgászati eljárások elektronizációja
Az egységes horgásznyilvántartás kiépülése mellett fokozatosan bővül a kötelező befizetések és okmányok elektronizációja, a 2020-ban jelentkező horgászok már az új eljárás szerint regisztrálhatnak
- közölte a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) kedden az MTI-vel.
Az elektronizáció ki fog terjedni az állami és a területi jegyre, a fogási naplóra, a tagdíjra és az egységes szövetségi hozzájárulásra (ESZH). A Magyar Horgászkártya (MHK) már 2018-ban kiváltotta a papíralapú igazolványt, az Egységes Horgász és Horgászszervezeti Informatikai Szolgáltató és Támogató Programmal (Horinfo) pedig lehetővé teszi a horgászok azonosítását is. A hivatásos halőrök munkáját mobilalkalmazás segíti - írták.
2020-tól elektronikus támogatás kapcsolódik az állami horgászvizsgáztatáshoz, és a területi jegyek egyre szélesebb köre érhető majd el online értékesítésben. 2021-től az állami horgászjegyeket is elektronikusan lehet megvásárolni, a Horinfo pedig közösségi felületekkel bővül. A Mohosz emellett azt is ígéri, hogy bővül a szolgáltatások és az igénybe vehető kedvezmények köre.
A kiépülő központi rendszer lépésről lépésre könnyíti meg a horgászok döntéseit, tájékozódását és az ügyintézést - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ferencz Orsolya: pártpolitikai kereteket meghaladó, polgári közösséget építünk
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt
Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.
