Hírek
2021. Augusztus 19. 07:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Bőröndbe bújtatva próbált átjuttatni a határon egy tinédzsert egy nő
Bőröndbe bújtatva próbált Magyarországra juttatni egy afgán tinédzsert egy román nő egy nemzetközi vonaton - közölte szerdán honlapján a román határrendészet.
A román határrendészek azt követően ellenőrizték a kürtösi határállomáson szerda hajnalban áthaladó, Ausztriába tartó nemzetközi gyorsvonat egyik utasát, hogy az izgatottnak látták. A 24 éves román nő bőröndjéből egy 15 éves afgán fiú bújt elő. A nő azt mondta, afgán barátjának az öccsét próbálta Németországba juttatni.
A román határrendészet szinte naponta 10-30 bevándorló meghiúsított illegális határátlépési kísérletéről számol be. A bevándorlók a legtöbb esetben kamionok rakományában elbújva próbálkoznak átjutni a román-magyar határon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
