Hírek
2011. Október 24. 11:32, hétfő |
Helyi
Forrás: NMRFK
Bíróságon a kukoricatolvajok

Három fiatal kukoricatolvajt fogtak a rendőrök Érsekvadkert határában, akiket gyorsított eljárással ítélt el a bíróság.
2011. október 20-án délután bejelentés érkezett a Balassagyarmati Rendőrkapitányság ügyeletére, hogy egy Érsekvadkert külterületén található kukoricaföldön három személy engedély nélkül kukoricát tör. A cselekményt észlelő állampolgár két férfit visszatartott a rendőrök kiérkezéséig, míg harmadik társuk elmenekült.
A helyszínen kiderült: a három személy kerékpárral érkezett, majd három zsáknyi kukoricát tört le és pakolt össze eltulajdonítási szándékkal. A rendőrök az elmenekült elkövetőt is rövid időn belül felkutatták, és két társával együtt a Balassagyarmati Rendőrkapitányságon előállították. A mintegy 6300 forint értékű terményt az intézkedések során annak tulajdonosa a hatóságtól visszakapta.
Az ügyben tulajdon elleni szabálysértés elkövetése miatt indult eljárás a 15, 16 és 17 éves fiatalemberekkel szemben, akiket a rendőrök őrizetbe vették és bíróság elé állítottak. Az eljárás során egyiküket két nap elzárásra, míg társait húsz-húsz ezer forint pénzbírságra ítélte a bíróság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 15. 16:44, szombat | Helyi
A következő években a fizetését és a lakhatását is kivizsgálják
Agresszívan viselkedett Magyar Péter. A következő években a fizetését és a lakhatását is kivizsgálják - ezzel fenyegette meg Magyar Péter az M1 riporterét Strasbourgban.
2025. Március 14. 20:10, péntek | Helyi
1986. szeptember 19. - egy merész gondolatot követve néhány sportbarátommal Salgótarján Főterén megrendeztük az első Ugrógálát.
Az unikális helyszín, az emeletmagasságban röpködő rúdugrók, a csinos magasugrónők és az ugrásokat kísérő zene kíváncsi érdeklődők seregét vonzotta a térre.
2025. Március 14. 15:09, péntek | Helyi
VIDEÓKON A TELJES Bányászati Kiállítóhely, Bányamúzeum, Salgótarján
Salgótarjánban és környékén, szinte minden családi történethez kapcsolódik egy kis részlet a bányászat múltjából. Sorozatunkban bemutatjuk a Salgótarján- és környéki bányászat múltját.
2025. Március 11. 07:32, kedd | Helyi
HÁBORÚ - Mekkora környezetszennyezést is kell elviselnünk? Milyen hatással van környezetünkre a háború?
Miközben MI SZELEKTÍVEN GYŰJTÜNK ÉS PALACKOKAT VÁLTUNK VISSZA és az Európai Unió környezetpolitikája is azon dolgozik, hogyan válhat Európa zöldebbé és fenntarthatóbbá,