Hírek

2024. Február 12. 12:15, hétfő | Helyi sport
Forrás: MTI-BUKAREST

Birkózó Eb - Fritsch és Vitek negyeddöntős, Takács kikapott.

Fritsch Róbert és Vitek Dárius megnyerte nyolcaddöntőjét, a kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában címvédő Takács István viszont elveszítette.

Így már csak a vigaszági folytatásban reménykedhet a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon.A kontinensviadal első napján a 72 kilóban Eb-győztes és világbajnoki ezüstérmes Fritsch a 77 kilósok között magabiztos selejtezős sikerrel kezdett és a 16 között is esélyesként lépett szőnyegre, ám a finn Akseli Yli Hannuksela meg tudta őt lepni. A meccset nagyon agilisan kezdő rivális Fritsch leküldése után egy szép négypontos dobással komoly előnyt szerzett (0-5), amivel ráijesztett a magyarra, aki remekül reagált a nehéz helyzetre és még a szünet előtt egy kiléptetéssel faragott hátrányából.
Három perc után ráadásul csak két pont hátrányban volt a csepeli birkózó, mivel ellenfelét menekülésért meg is intették, majd a folytatásban állásból egy gyönyörű, négy pontot érő billentéssel fordított (7-5) és megnyerte a meccset.
A nehézsúlyú Vitek (130 kg) az észtek veterán klasszisával, a 38 éves Heiki Nabival meccselt. A mérkőzés nem volt élvezetes, állásban nem bírtak egymással a felek, ahogy egy-egy lenti helyzetüket sem tudták akcióval zárni, így a később szerzett pont döntött, Vitek javára.
A nap harmadik magyarja, a tavalyi Eb-n parádés teljesítménnyel aranyérmes Takács István kifejezetten nehéz riválist kapott az orosz származású, szerb Aleksandr Komarov személyében, aki ellen hiába kezdett határozottan, a parterhelyzetből nem tudott akciót csinálni, így csak 1-0-ás előnye volt a félidőben. A meccs második felében Takácsot visszaintették (1-1), s ugyan a BHSE klasszisa jól védekezett lentről, de később állásból nem volt eredményes, ami a vereségét jelentette.
Takács még a vigaszági folytatásban bízhat, amihez Komarov döntőbe jutására van szüksége.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Március 03. 16:50, vasárnap | Helyi sport

Cselgáncs Grand Slam - Sipőcz Richárd is ötödik Taskentben.

Sipőcz Richárd ötödik lett vasárnap a cselgáncsozók taskenti Grand Slam-viadalán.

2024. Március 03. 16:40, vasárnap | Helyi sport

Vívó vk - Biztos olimpiai résztvevő a női kardcsapat.

A magyar női kardcsapat a hetedik helyen végzett vasárnap az athéni világkupaversenyen, ezzel, illetve a többi eredmény alakulásával biztossá vált a párizsi olimpiai részvétele.

2024. Március 03. 16:00, vasárnap | Helyi sport

Labdarúgó NB I - Böde Dániel duplázott és megelőzte Szusza Ferencet.

Böde Dániel duplájával a listavezető Paksi FC 2-0-ra nyert az MTK otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

2024. Március 03. 15:40, vasárnap | Helyi sport

Zsankó Petra horvát egynapost nyert, Dina negyedik az összetettben Görögországban.

Zsankó Petra egynapos országúti kerékpárversenyt nyert Horvátországban, míg Dina Márton vasárnapi harmadik helyével az összetett negyedik pozícióját szerezte meg Rodoszon.