Városlista
2025. december 20, szombat - Teofil

Hírek

2012. Május 01. 00:00, kedd | Helyi
Forrás: infonograd/MTI

Biciklisek bírságolását vizsgálta az Egyenlő Bánásmód Hatóság

Biciklisek bírságolását vizsgálta az Egyenlő Bánásmód Hatóság

Csengő és lámpa nélkül közlekedő rimóci biciklisek büntetései ügyében folytatott eljárást az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH).

A Magyar Helsinki Bizottság (MHB) szerint a 36 megbírságoltból 35 valószínűsíthetően roma volt.
A 36 bírságot 2011 januárja és szeptembere között szabták ki a hiányosan felszerelt kerékpárokkal közlekedőkre - ismertette közleményben Kádár András Kristóf társelnök. Az MHB azt sérelmezte, hogy a megbírságoltak 97 százaléka roma, noha szociológiai becslések szerint a lakosság legfeljebb 25-30 százaléka cigány származású.
Az EBH nem állapította meg, hogy a rendőrök megsértették volna az egyenlő bánásmód követelményeit, de "az önmagukban jogszerű és szakszerű egyedi rendőri intézkedések összeadódó hatása etnikai aránytalanságok előidézéséhez vezethetett" - mondták ki. Hozzátették ugyanakkor, hogy "ez - a helyszíni bírsággal sújtott személyek nemzetiségi hovatartozására vonatkozó adatok kezeléséhez szükséges törvényi felhatalmazás és az erre vonatkozó adatok ismeretének hiányában - nem volt feltárható és ez által észlelhető."
Az egyezséggel végződő eljárásban a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság vállalta, hogy húsz rendőr érzékenyítő tréningen vesz részt. Továbbá két évig a főkapitányság adatokat szolgáltat az EBH-nak a kerékpáros szabálysértések miatt kiszabott bírságokról, hogy a hatóság megbizonyosodhasson arról, a szabályokat mindenkivel szemben egyformán érvényesítik - áll az MHB társelnökének közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 08:46, csütörtök | Helyi

Videón - Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!

Ahogy Becsó Zsolt is mondja: ha nyugalomra, gyönyörű túraútvonalakra és valódi értékekre vágysz, Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!

2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi

Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!

Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban. A cikk végén várjuk a véleményét.

2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi

Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!

Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban.

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.