Hírek
2013. Január 03. 10:57, csütörtök |
Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Barack Obama aláírta a megállapodást
Aláírta Barack Obama amerikai elnök a kétpárti megállapodást a költségvetési szakadék elkerüléséről. A szenátus és a képviselőház már szerdán megszavazta a vonatkozó törvényt. A tőzsdék szárnyaltak a megállapodás hírére, a New York-i tőzsdemutatók, 2,5-3 százalékos emelkedéssel fejezték be a tegnapi napot, sőt az ipari DIJA utoljára 2011-ben produkált ekkora emelkedést napon belül.
Az amerikai elnök hangsúlyozta, hogy további kemény csörtékre kell számítani a költségvetéssel kapcsolatban, ráadásul az amerikai államkincstár hivatalosan is bejelentette, hogy hétfőn elérte a plafont az amerikai államadósság. Ha ezt nem tudják áthidalni néhány hét alatt, akkor az USA nem bocsáthat ki állampapírt. Szóval aggódni van bőven miért továbbra is.
Közben a Moody’s úgy véli, hogy a következő hónapokban további intézkedésekre van szükség a költségvetési hiány csökkentése érdekében, ha pedig ez nem történik meg, az negatívan befolyásolhatja az Egyesült Államok adósbesorolását, mivel akkor fennmarad a negatív kilátás. A hitelminősítő szerint az elfogadott intézkedés kevés, középtávon nem teremt jelentékeny javulást az amerikai adósságrátában. A londoni elemzők szerint nem oldotta meg az Egyesült Államok hosszú távú államháztartási problémáit a megállapodás, és kétséges, hogy az amerikai politika jelenlegi állapotában egyáltalán képes-e fenntartható pályára állítani a közfinanszírozási rendszert.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
2026. Február 22. 11:00, vasárnap | Külföld
Robert Fico: ha Zelenszkij nem indítja újra az olajszállítást, az áramkivitel leállítását fogom kérni
2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.
