Városlista
2025. március 27, csütörtök - Hajnalka, Lídia, Auguszta

Hírek

2013. Január 12. 10:30, szombat | Helyi
Forrás: infonograd/MTI

Bányarehabilitáció Eresztvénynél

A különleges földtani értékek, valamint a madárvilág megóvása érdekében elvégezte a salgótarján-eresztvényi Nagy-Bánya rehabilitációját a Bükki Nemzeti Park (BNP).

A 40 millió forint értékű projekt költségeit teljes egészében az Új Széchenyi Terv Környezet és Energia Operatív Programjából finanszírozták. A bányafalon a fokozottan védett uhuk számára fészkelési lehetőséget is kialakítottak, illetve a különleges földtani értékek, a bazalt-, bazalttufa-képződmények bemutatására tanösvényt és kiállítópontot hoztak létre.
Mint elmondta, a Karancs-Medves Tájvédelmi Körzet területén található bánya állapota az elmúlt évtizedekben rendkívül leromlott. A kőfejtés befejezését követően a bánya falairól nagy mennyiségű kőzet omlott le, a bányaudvar egyes részein tájidegen növényzet jelent meg. Ezek a folyamatok a földtani értékek állapotát jelentősen lerontották.
Ugyanakkor a korábbi bányavállalkozó az egykori bányászati létesítmények romjain, betonalapjain kívül jelentős mennyiségű építési törmeléket is hátrahagyott. Az évek folyamán ezek mellett kis mennyiségű lakossági hulladék is felhalmozódott.
A rehabilitáció során az épületmaradványokat, betonalapokat, építési törmeléket valamint a kommunális hulladékot egyaránt eltávolították. Megszüntették a meglazult kövek okozta állandó balesetveszélyt, és biztonsági védőkorlát, védőtöltés épült a bányafalak teljes hosszában.

Fotó: Kovács Bodor Sándor

Címkék: Eresztvény

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 26. 10:39, szerda | Helyi

KEMEROVÓI vagyok😊 Tisztelt Kemerovói Lakosság!

A „Kemerovói vagyok” csoport tartalmából - A megszólítás nem véletlen, főként azoknak a lakosoknak kívánok érdemben válaszolni, akik valóban itt élnek.

2025. Március 24. 19:36, hétfő | Helyi

Az erőszak soha nem lehet eszköz a politikában!

🔴 Elítélem én is, ami Egerben történt. Ilyen cselekedetnek nincs helye sem az utcán, sem a közéletben. Az erőszak soha nem lehet eszköz a politikában!

2025. Március 24. 12:49, hétfő | Helyi

Magyarországon a legolcsóbb a háztartási energia

Európa aranyérmesei vagyunk: egy évtizede verhetetlenek a magyar rezsidíjak! Az uniós tagállamok közül Magyarországon a legolcsóbb a háztartási energia a rezsicsökkentésnek köszönhetően.

2025. Március 23. 16:51, vasárnap | Helyi

Így osztotta ki az amerikai alelnök az európai politikusokat!

Vance: Európa legnagyobb ellensége saját maga! Donald Trump alelnöke, JD Vance keményen bírálta Európát: szerinte nem Oroszország vagy Kína jelenti a legnagyobb fenyegetést, hanem a kontinens saját belső problémái.