Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2021. Augusztus 05. 10:58, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Az új fertőzöttek többsége a nyaralásból hazatérők közül kerül ki Szerbiában

Az új fertőzöttek többsége a nyaralásból hazatérők közül kerül ki Szerbiában

A nyaralásból hazatérők közül kerül ki az új fertőzöttek többsége, egész családokról van szó, akik nem oltatták be magukat

- hangsúlyozta Tatja Adzic Vukicevic, a Belgrád melletti Batajnica koronavírusos betegek ápolására épített kórházának az igazgatója a szerbiai közszolgálati televízióban.

A fertőzöttek száma napról napra növekszik, közvetlenül a negyedik hullám előtt állunk - tette hozzá.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában csütörtökre 487-tel 723 518-ra, Koszovóban 221-gyel 108 844-re, Észak-Macedóniában 164-gyel 156 695-re, Montenegróban 257-tel 102 660-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 124-gyel 205 909-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában kettővel 7129-re, Koszovóban eggyel 2270-re növekedett, Észak-Macedóniában hárommal 5496-ra, Montenegróban pedig kettővel 1633-ra emelkedett. Bosznia-Hercegovinában nem volt halálos áldozata a kórnak az elmúlt napon, így a halottak száma 9731 maradt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Felszólította Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően

Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.