Hírek
2017. Június 13. 05:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Az önkéntes véradók nélkül lehetetlen lenne a biztonságos vérellátás
A folyamatos és biztonságos vérellátás érdekében országosan naponta 1500-1700 véradásból származó teljes véregység szükséges.
Az önkéntes véradók nélkül lehetetlen lenne ennek összegyűjtése, az évi több mint négyszázezer, vérkészítményekre szoruló ember gyógyítása és gyógyulása - közölte az egészségügyért felelős államtitkárság hétfőn az MTI-vel.
Az államtitkárság azt követően juttatott el közleményt az MTI-hez, hogy a köztisztviselői véradóhét (június 12-16.) keretében az Emberi Erőforrások Minisztériumában véradáson vett részt Ónodi-Szűcs Zoltán államtitkár, Mészáros János, az egészségügyi ellátórendszer működtetéséért felelős helyettes államtitkár és Ladányi Márta egészségügyi ágazati koordinációs helyettes államtitkár.
A közleményben azt írták, az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) 5 regionális és 18 területi intézmény, továbbá az ezekhez szorosan kapcsolódó 23 kórházi transzfúziós osztály révén biztosítja a vérellátás megtervezését és megszervezését, az egészségügyi intézmények vérrel és vérkészítményekkel való ellátását.
A köztisztviselői véradóhetet 13. alkalommal rendezte meg az OVSZ.
Fotón: Herczegh Anita az OVSZ által szervezett véradáson hétfőn
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent
A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.
