Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2020. November 21. 09:37, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az idei ősz leghidegebb reggele volt a szombati

Az idei ősz leghidegebb reggele volt a szombati

Az idei ősz leghidegebb reggele volt a szombati, Zabaron mínusz 8 Celsius-fokot is mértek.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán azt írta: a front mögött beáramló száraz, sarkvidéki eredetű hideg levegő megtette a hatását, sokfelé fagyosan indult a reggel.

A hajnali órákra a délkeleti tájakon is lecsökkent a felhőzet, így mindenütt napsütéses, egyben igencsak hideg, többfelé fagyos volt a reggel. Voltak viszont olyan tájak is, ahol a légmozgás miatt még nem voltak mínuszok.

Mostanáig az idei őszi szezonrekord mínusz 3,8 fok volt, amelyet november 9-én Fülöpházán mértek. Ez több fokkal megdőlt a Nógrád megyei Zabaron, ahol mínusz 8 fokig hűlt a levegő. A második legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 7,6 fok volt, az ugyancsak Nógrád megyei Mihálygergéről. A harmadik leghidegebb hely szintén Nógrád megyében, Mohora volt, ahol mínusz 6,4 fokot mértek.

A meteorológiai szolgálat ugyanakkor megjegyezte, hogy a november 21-i hidegrekord nem dőlt meg, azt továbbra is a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Gagyvendégi tartja, ahol 1999-ben mínusz 13,7 fokig süllyedt a hőmérséklet.

Az előrejelzés szerint szombaton napközben plusz 4 és 7 fok közé melegszik a levegő, majd késő estére általában mínusz 4 és plusz 1 fok közé csökken a hőmérséklet. Vasárnap hajnalban mínusz 7 és mínusz 2, délután plusz 5 és 8 fok közötti értékek várhatók.

Címkék: ősz, hideg, leghidegebb, reggel

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld

Rogán Antal: minden törvényesen történt

\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.

2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.