Városlista
2023. május 30, kedd - Zsanett, Janka

Hírek

2020. Március 02. 05:00, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az első bankszámlát nyitók 13 százaléka középiskolás egy elemzés szerint

Az első bankszámlát nyitók 13 százaléka középiskolás egy elemzés szerint

Az első bankszámlát nyitók 13 százaléka középiskolás, a K&H-nál például minden harmadik számlát nyitó ügyfél az ifjúsági szegmensből, a 29. életévét még be nem töltött korosztályból kerül ki.

A pénzintézet elemzése szerint az első lakossági bankszámlát nyitók száma a 15-19 év közöttiek körében a legmagasabb, az adatokból az látszik, hogy középiskolás korban látják egyre többen fontosnak, hogy rendelkezzenek digitális banki megoldással. A 29 éves kor alatt számlát nyitó ügyfelek 30 százaléka 14 és 18 év közötti, a teljes, újonnan számlát nyitó ügyfelekhez viszonyítva ez 13 százalék.

A 14 év alattiak jellemzően a zsebpénzüket tartják a bankszámlájukon, takarékoskodnak; az ide érkező rendszeres bevételek alapvetően a szülőktől érkező utalások. A számlás takarékoskodás előnye, hogy így az azonnali pénzköltés csábítása sokkal kisebb.

A 14 év felettiek már nem csak a zsebpénz megőrzésére használják a számlát: náluk már többnyire bankkártya is tartozik hozzá, mivel a szülőknek egyszerűbb az ebédpénzt és a költőpénzt bankszámlára utalni.

A tájékoztatás szerint a Készpénzkímélő iskolák programban már több iskola váltott át készpénzmentes büfére és az ebédet, a tankönyveket is egyre több helyen kihelyezett terminál segítségével lehet kifizetni. A tervek szerint két éven belül minden középiskola készpénzmentessé válik, ezért várhatóan a 14-19 éves korosztály bankkártyás, mobiltelefonos fizetést fog nap mint nap használni - írták a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2023. Május 29. 12:54, hétfő | Külföld

Török választások - Manfred Weber: véget kell vetni a török EU-csatlakozási folyamatnak

Végleg le kell zárni Törökország EU-csatlakozási folyamatát az Európai Néppárt (EPP) elnöke, Manfred Weber szerint.

2023. Május 29. 08:50, hétfő | Külföld

Sikerült elkerülni a lehető legrosszabbat, az Egyesült Államok fizetésképtelenségét

Elkerülhető az Egyesült Államok számára katasztrofális fizetésképtelenség a költségvetésről szóló megállapodással - jelentette ki Joe Biden elnök Washingtonban vasárnap este.

2023. Május 29. 08:48, hétfő | Külföld

Több palesztin megsebesült izraeli katonákkal folytatott tűzharcban Ciszjordániában

Tíz palesztin megsebesült izraeli katonákkal folytatott tűzharcban Ciszjordánia északi részén - jelentette a helyi média hétfő reggel.