Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2018. November 04. 18:08, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Az egészséges életmód fontosságára figyelmeztet az Egy Csepp Világnap

Az egészséges életmód fontosságára figyelmeztet az Egy Csepp Világnap

Koncertekkel, főzőversennyel és előadásokkal hívja fel a figyelmet az egészséges életmód fontosságára az Egy Csepp Figyelem Alapítvány november 11-én a Millenáris parkban az Egy Csepp Világnap családi napon.

A szervezők közleménye szerint színészek, énekesek és műsorvezetők is részt vesznek az Egy Csepp Szúrópróbán, ahol nemcsak vércukorszintjüket mérethetik meg, de további ingyenes szűrésre is vállalkozhatnak a résztvevők.

A színpadon fellép Kocsis Tibor, a Kolompos Együttes, a Talamba Ütőegyüttes, Kovácsovics Fruzsina és előadást tart Szabó György, a büki füvesember is. A programot interaktív Egészség-Talkshow, közös főzés színesíti, de a Magyarország Cukormentes Tortája verseny győztesét, a Három kívánság tortát is megkóstolhatják az érdeklődők.

Erős Antónia vezeti idén is a hagyományos diabétesz sétát, amellyel az Egy Csepp Figyelem Alapítvány arra hívja fel a figyelmet, hogy napi 30 perc mozgással sokat lehet tenni a 2-es típusú diabétesz megelőzéséért, valamint a sport a cukorbetegek számára az életminőség jelentős javulását, a jobb vércukorértékeket jelentheti.

A Cseppont Patikahetek idén is kapcsolódik a rendezvényhez, amelynek keretében november 12. és 25. között jelentős kedvezménnyel vásárolhat bárki bizonyos egészségügyi mérőeszközöket és tesztcsíkokat több száz patikában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.