Hírek
2011. November 14. 07:02, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTv
Az autójukat is elkobozhatják emiatt
A 420 forintos gázolajár miatt kannákban hozzák Ausztriából az autósok a háztartási tüzelőolajat.
Annyi a vásárló, hogy az osztrák kutakon magyar feliratok figyelmeztetik a járművezetőket, hogy az úgynevezett piros tüzelőolaj gépkocsiba nem tankolható. A fűtőolaj literenkénti ára 120-130 forinttal alacsonyabb a hazai dízelárnál, viszont behozatalát Magyarországon büntetik: jövedékiadó-csalásnak minősül, a pénzbüntetés mellett pedig a járművet is elkobozhatják a hatóságok.
A magyarok a csomagtartóba és az ülések alá bepakolt kannákkal érkeznek, és egyre több piros gázolajat visznek – számolt be a Hír TV-nek az ausztriai Nickelsdorfban található benzinkút vezetője. Mint mondta: a múlt hónapban 40 ezer litert vásároltak náluk. – Az újabb dízelautók motorja, elektronikája sérülhet a fűtőolajtól, az öregebb járművek azonban jól bírják – vélekedett Helmut Schreck.
A fűtőolajat hivatalosan csak fűtésre használják, az osztrák benzinkutas ezért magyar feliratú figyelmeztetést is kihelyezett, de azt mondja, a határ túloldaláról érkező autósok tisztában vannak ezzel. Helmut Schreck elmondta: Magyarországon nincs fűtőolaj, nem lehet hozzájutni, ezért nagyon sok magyar vásárlójuk van. Van olyan nap, amikor 3000 litert adnak el. – Az emberek marmonkannákkal jönnek, megtöltik őket, és elszállítják haza – magyarázta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 13:00, péntek | Belföld
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
