Hírek
2015. Augusztus 17. 07:10, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Autós üldözés után balesetet szenvedett egy illegális bevándorlókat szállító autó
Egy autós üldözést követően négy szír állampolgárt találtak a rendőrök egy autóban Kiskunfélegyházánál; a jármű sofőrjét még keresik.
- tájékoztatta vasárnap este a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-t.
Szenti Szabolcs elmondta: Röszke külterületén a járőrök ellenőrizni akartak egy személyautót, de az nem állt meg, hanem Budapest irányába tovább hajtott. A Csongrád megyei rendőrök követték az autót egészen Kiskunfélegyházáig, ahol a jármű nekiütközött egy oszlopnak. A sofőr ekkor elmenekült, de az általa szállított négy szír migráns a gépjárműben maradt.
Jelenleg a Csongrád- és a Bács-Kiskun megyei rendőrök közösen keresik a sofőrt, aki ellen jogellenes tartózkodás elősegítésének vétsége miatt indulhat eljárás - tette hozzá a szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
