2024. július 16, kedd - Valter

2024. Június 09. 08:50, vasárnap | Helyi sport
Forrás: MTI-CSOBA PÉTER OLASZORSZÁG RÓMA

Atlétikai Eb - Parádés döntők, kiemelkedő eredmények a szombati döntőkben.

Varázslatos döntőket, kimagasló eredményeket láthatott a római Olimpiai Stadion több tízezres közönsége szombat este az atlétikai Európa-bajnokságon, amelyen szinte minden fináléban világszínvonalú teljesítmény kellett.

A műsort a férfi távolugrás fináléja vezette fel, melyben a helyiek abban bíztak, hogy 19 éves korosztályos világcsúcstartójuk, Mattia Furlani letaszíthatja a trónról az olimpiai és világbajnok görög Miltiadisz Tentoglut.
Az olasz ugrón mindez nem múlott, 8,38 méterrel megjavította saját U20-as világrekordját, de a görög sztár ellen nem volt esélye, Tentoglu ugyanis 8,42 méterrel kezdett, majd egy érvénytelen kísérlet után 8,49 és 8,45-tel folytassa, ötödikre és hatodikra pedig egyaránt egészen fantasztikus, 8,65 méteres ugrást mutatott be, aminél 2019 szeptembere óta nem ugrottak nagyobbat a világon.
A férfi távol után férfi súlylökésben a hazai kedvenc, Leonardo Fabbri remekelt, és 22,45 méteres bajnoki csúccsal diadalmaskodott.

A nap legkimagaslóbb versenyét egyértelmáen a női 100 gát fináléja hozta, amelyben nem volt magyar érdekelt. A döntőben a francia Cyréna Samba-Mayela, a svájci Ditaji Kambundji és a címvédő lengyel Pia Skrzyszowska elképesztő csatát vívott, amelyből előbbi jött ki győztesen, méghozzá parádés, 12.31 másodperces Eb-csúccsal. Az ezüstérmet a svájci 12.40-nel szerezte meg, míg a lengyel gátas 12.42-vel lett harmadik.
Férfi 110 gáton szintén hazai diadal született, miután Lorenzo Simonelli 13.05 másodperccel maga mögé utasította riválisait, és ezzel az olasz diadalmenetnek még nem volt vége, mivel a klasszikus számban, férfi 100 méteren az olimpiai bajnok és Eb-címvédő Marcell Jacobs 10.02 másodperccel győzött, mögötte ráadásul honfitársa, Chituru Ali lett a második 10.05-tel.
Férfi 5000 méteren a norvégok sztárja, Jakob Ingebrigtsen érvényesítette a papírformát, és az utolsó 200 méteren mindenkit lehagyva sima sikert aratott.
A nap utolsó fináléja a férfi 100-as finálé után nem sokkal dőlt el, és történelmi eredményt hozott, ugyanis a női diszkoszvetők között a horvát Sandra Elkasevic - korábbi nevén Perkovic - sorozatban hetedik Európa-bajnoki címét gyűjtötte be, ezzel egyedüli rekorderré vált az Eb-aranyak tekintetében.

2024. Július 16. 11:50, kedd | Helyi sport

Magyar Nagydíj - Motoros mentő és autómentő is szolgálatban lesz a hétvégén az M3-as autópályán.

Motoros mentő és autómentő is szolgálatban lesz a Forma 1-es versenyhétvégén az M3-as autópályán - közölte a MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.

2024. Július 16. 11:21, kedd | Helyi sport

EURO-2024 - A teljes televíziós piac idei dobogós műsora lett az Eb-döntő az M4 Sport közvetítésében.

A labdarúgó Európa-bajnokság vasárnapi fináléja, a Spanyolország-Anglia találkozó az előző döntő eredményeihez hasonlóan kiemelkedő nézettséget ért el Magyarországon: a nézők közel 40 százaléka választotta az M4 Sportot.

2024. Július 16. 09:29, kedd | Helyi sport

Magyar Nagydíj - Telt ház lesz vasárnap, ismét Herendi porcelánt kapnak a dobogósok.

A vasárnapra szóló jegyek már januárban elfogytak, így biztosan telt ház lesz a verseny napján a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíjon.

2024. Július 16. 07:55, kedd | Helyi sport

Párizs 2024 - Kedden lesz az olimpia nyitóünnepségének főpróbája.

Kedden tartják meg a párizsi olimpia Szajna-parti nyitóünnepségének elhalasztott főpróbáját közölte a francia sportminisztérium.