Hírek
2019. Június 29. 18:22, szombat |
Belföld
Forrás: police.hu
Át akarta úszni a Dunát, végül a rendőröknek kellett kimenteni
A budapesti vízirendészek két percen belül a bajba jutott férfi segítségére siettek, és kimentették a vízből.
A BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság járőrei június 28-án 16 óra 25 perckor a hajósok csatornáján hallották az egyik sétahajó kapitányának vészjelzését, hogy az Olimpia park magasságában egy embert látnak a Dunában. A vízirendészek két percen belül a helyszínre hajóztak, és a kimerült férfit Berki Csaba törzszászlós és Lázár Balázs főtörzsőrmester kiemelték a vízből.
Az 51 éves férfit – aki ugyan eszméleténél volt, de kommunikálni már nem tudott a rendőrökkel – a Batthyány téri kikötőbe vitték és ott átadták a mentőszolgálat munkatársainak. Az intézkedés közben az is kiderült, hogy a férfi át akarta úszni a folyót, de félúton elfáradt és magától már nem tudott kiúszni a vízből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent
A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.
