Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2012. Február 10. 13:57, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Asztmát okozhat a túlzott üdítőfogyasztás

Asztmát okozhat a túlzott üdítőfogyasztás

A nagy mennyiségű üdítőital fogyasztása védtelenebbé tesz az asztma és a krónikus obstruktív tüdőbetegség (COPD) kialakulása ellen – mutatott rá egy új tanulmány.

A Zumin Shi, az Adelaide Egyetem professzora által végzett kutatás keretében mintegy 17 ezer 16 éves és annál idősebb személyt kérdeztek 2008 és 2010 között üdítőital fogyasztási szokásaikról. A kutatási eredmények azt mutatták, hogy minden tizedik felnőtt naponta több mint fél liter üdítőt fogyaszt.

Közülük, akik napi több mint fél litert fogyasztottak, 13,3 százalékuknál alakult ki asztma és 15,6 százalékuknál COPD. Zumin hozzáteszi: „az egészséges étel-és italfogyasztás létfontosságú az olyan krónikus betegségek megelőzésében is, mint az említettek” írja a The Times of India.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén

2026. Június 05. 07:07, péntek | Belföld

Magyar Péter: Nem tudunk teljesen leszakadni az orosz energiáról