Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2023. Április 14. 09:02, péntek | Belföld
Forrás: Sielok.hu

Április közepe - Fél méteres havat várnak Ausztriában

Április közepe - Fél méteres havat várnak Ausztriában

Április közepén járunk, az ausztriai hegyekbe mégis most érkezik kiadós havazás.

Nem csak itthon, hanem az osztrákoknál is kiadós csapadékra kell készülni a napokban, mely a magasabban fekvő részeken havazás formájában fog érkezni.

A Síelők.hu cikke szerint a húsvéti ünnepekkel a síterepek többsége lezárta az idei szezont, ám akik kitartottak, most szép kis utánpótlást kapnak majd a hóból:

a magasabban fekvő részeken fél méter friss hó is eshet.

Természetesen a 700-800 méternél alacsonyabban található településeken itt is eső lesz a jellemző.

"Ilyenkor azt szoktuk írni, hogy aki tavaszias, napsütéses síelésre vágyik, az bátran induljon el. Az igazság, hogy csütörtökön és pénteken igazi tél lesz, amely csak kicsit enyhül, de a hétvégére is kitart. Valami ilyesmit vártunk volna januárban…" - olvashatjuk a Síelők.hu csapatának összegzését, amellyel maximálisan egyetértünk.

Fotó: Ausztria.info

Címkék: havazás, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld

BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 13:00, péntek | Belföld

Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni

Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.