Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2014. Április 22. 10:00, kedd | Helyi
Forrás: infonograd

Álközmunkások Salgótarjánban?

Álközmunkások Salgótarjánban?

A Népszava írása szerint Salgótarján polgármestere a külföldi tévéseknek elégedett közmunkásokat mutatott, akik nem is közmunkások voltak.

Teljesen elégedett közmunkásokat mutatott be a napokban egy német nyelvű televíziónak Salgótarján fideszes polgármestere. Csupán az volt a baj, hogy kiderült: Székyné Sztrémi Melinda szervezte meg a "jelenetet". Minderre a Népszava hívta fel a figyelmet.
Mint írták, a salgótarjáni közmunkásokat is megszólaltató műsorban a stáb a fideszes polgármester kalauzolásával "rátalált" az utcán egy éppen dolgozó "közmunkás csoportra" és megkérdezte az ott munkálkodókat, hogyan tetszik nekik a közmunka. Ők erre elmondták, hogy nagyon, sőt, az egyik azt is elmesélte, hogy ezt a fajta – útépítési – munkát ő maga választotta, mert kőműves, és így a szakmájában dolgozik tovább. A többiek is azt válaszolták a riporternek, hogy nekik is tetszik a közmunka. A polgármester eközben kicsit hátrébb állva egy másik hölggyel folytatott egy rövid beszélgetést, ám mikrofonjuk bekapcsolva maradt. A nő azt mondta, hogy a stábnak biztos nagyon tetszik az, amit látnak – elégedett közmunkásokat – hiszen olyan hosszan filmeznek. A polgármester pedig lényegében azt válaszolta, azt reméli, nem veszik észre, hogy ezek a helyzetükkel tökéletesen elégedett közmunkások "hamisak". Azaz megrendezett helyzetbe vezették a stábot.
Mivel a tolmács mindezt nyilván megsúgta a filmeseknek, így továbbmentek és megkeresték a salgótarjáni "igazi" közmunkásokat. Ők aztán rendre elmesélték, hogy milyen alja munkát végeztetnek velük, ami szerintük az ő életükben már így is marad, ha Orbán Viktor leválthatatlan lesz. Székyné Sztrémi Melindát pénteken kereste a Népszava, de azt a választ kapták, hogy a polgármester szabadságra ment, úgyhogy a legkorábban kedden nyilatkozhat.

Képünk illusztráció.

Címkék: közmunkás

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 02. 12:55, vasárnap | Helyi

Bejrút 50: aki utoljára szállt le a katasztrófát szenvedett Malév Tu-154-essel (Ep. 349)

Mazalin Tibor, a Malév vezető fedélzeti mérnöke teljesítette az utolsó, Rómából érkező járatot azzal a Tu-154-essel, amely 1975. szeptember 29-én este Libanonba indult tovább, de a bejrúti repülőteret már nem érte el.

2025. November 02. 12:30, vasárnap | Helyi

NEM TUDTA, HOGY ILYEN ERŐS AZ AUTÓ... A LEGDRÁGÁBB AUTÓS BAKIK, AMIK TÉNYLEG SOKBA KERÜLTEK!

Összegyűjtöttem nektek, miért fontos, hogy a vezetéshez ész is társuljon, vagyis hoztam nektek néhány elrettentő példát arról,

2025. November 02. 12:20, vasárnap | Helyi

Miért Gyártják A Chipek 90%-Át Tajvanon

A könyvekben a második világháborút gyakran „a motorok háborújaként” emlegetik.

2025. November 02. 09:50, vasárnap | Helyi

VOLT EGYSZER EGY ÖBLÖSÜVEGGYÁR

Salgótarján nem csak a bányászatról, az Acélgyárról volt híres egykor, hanem az üvegiparáról is. Képek egy „elfeledett” szakmáról, melyről híres volt Salgótarján.