Hírek
2021. Június 06. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Alapjogokért Központ: a lakosság 54 százaléka elégedett az egészségügyi intézkedésekkel
A magyar felnőtt lakosság 54 százaléka elégedett a koronavírus-járvány alatt bevezetett kormányzati egészségügyi intézkedésekkel - derül ki az Alapjogokért Központ legújabb közvélemény-kutatásából.
Az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményben azt írták: az országos reprezentatív felmérés alapján kijelenthető, hogy tízből több mint öt szavazókorú állampolgár elégedett a kabinet egészségügyi válságkezelésével. Ezzel szemben a válaszadók csupán 43 százaléka mondta azt, hogy inkább elégedetlen a koronavírus-járvány alatt meghozott egészségpolitikai döntésekkel, ami jelentős, 11 százalékpontos különbséget mutat az elégedettek javára.
Kiemelték, ennek oka az lehet, hogy a magyarok nem pártpolitikai alapon ítélik meg a mögöttünk hagyott időszakot, ugyanis még a kormánnyal szemben kritikus válaszadók 20 százaléka is elégedett volt az intézkedésekkel.
Emellett az elégedettség annak is köszönhető, hogy a koronavírus-járvány harmadik hullámának megálljt parancsolt a magyar oltási program kellő gyorsaságú végrehajtása, ami a keleti vakcinák beszerzése nélkül nem lett volna végrehajtható - mutattak rá.
Megjegyezték: a baloldali pártok által gyakran támadott orosz oltóanyag felhasználásával a magyarok túlnyomó többsége, 74 százaléka egyetért, jó ötletnek tartja az alkalmazását, csak a megkérdezettek 12 százaléka tartja rossznak.
Ez az adat közelít az Alapjogokért Központ áprilisi kutatási eredményeihez is, akkor a magyar felnőtt lakosság 72 százaléka mondta azt, hogy elégedett a keleti vakcinák beszerzésére is fókuszáló stratégiával - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
