Hírek
2024. Augusztus 02. 07:58, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
A veszprémi helyi közlekedésben áll forgalomba Magyarország első elektromos csuklós autóbusza
A veszprémi helyi közlekedésben áll forgalomba Magyarország első elektromos csuklós autóbusza, a V-Busz Kft. három elektromos járművel zöldíti a város közösségi közlekedését.
Az önkormányzati cég MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleménye szerint a három új járművet a Zöld Busz Programban az Energiaügyi Minisztérium támogatásával, a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével szerzik be 535 millió forintért.
Közülük a szóló busz 166,5, míg a csuklós 192,9 millió forintba került, a harmadik jármű egy midi busz pedig a későbbiekben, a jövő évben állhat majd forgalomba.
Az új beszerzésekkel együtt nyolc olyan helyi járatú autóbusz - a flotta 16 százaléka - szolgálhatja a veszprémi utasokat, amelyek lokálisan nem bocsátanak ki szén-dioxidot, és más gázokat - írták.
Az augusztusban forgalomba álló MAN Lion's City 18E csuklós autóbusz nemcsak a V-Busz flottájában az első elektromos csuklós autóbusz, hanem Magyarországon is az első ilyen helyi járat - áll a közleményben.
A több mint 18 méter hosszú, 2,5 méter széles és csaknem 3,4 méter magas, alacsonypadlós, klimatizált csuklós busz hatótávolsága 451,8 kilométer. Befogadóképessége 125 utas, ülőhelyeinek száma 51.
Idézték Porga Gyula (Fidesz-KDNP) polgármestert, aki a próbaúttal egybekötött csütörtöki bemutató után azt mondta: az e-buszok terjedése is segíti, hogy Veszprém a legélhetőbb európai városok élmezőnyébe kerüljön.
Ovádi Péter a térség fideszes országgyűlési képviselője rámutatott: 2021 decembere óta, a forgalomba állított új autóbuszoknak köszönhetően teljesen megújult a közösségi közlekedés Veszprémben, amelyet a lakosság aktívan használ.
Az elektromos autóbuszok már nem a jövőt, hanem a jelent jelentik - fogalmazott Weingartner Balázs, a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. igazgatóságának elnöke. Hozzátette: a városi elektromos közösségi közlekedés fejlesztése segíti annak a célnak az elérését is, hogy Magyarország 2050-re nettó klímasemleges országgá válhasson.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
