Hírek
2025. Április 23. 07:51, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
Czepek Gábor bejegyzésében úgy fogalmazott: működik a patrióta zöldpolitika.
Az államtitkár közölte, 2023-ig hasonlóan alacsony rendszerterhelési értékekre csak a hajnali órákban volt példa. A legutóbbi rekord a tavalyi húsvéthétfőhöz kötődött, az akkori 2846 megawattos mutatótól közel fél gigawattal maradt el a hétfői, 2386 megawattos csúcs.
Czepek Gábor hozzátette, szombattól hétfőig először fordult elő az is, hogy három egymást követő napon "exportos volt a napi villamosenergia-szaldónk", vagyis az adott 24 órában több áramot vittünk ki az országból, mint amennyit behoztunk.
Úgy fogalmazott: "az energiaszuverenitásunk fontos alapja a zöldenergia-termelési és -tárolási kapacitások bővítése."
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.
