Városlista
2025. március 16, vasárnap - Henrietta

Hírek

2022. Július 02. 12:10, szombat | Életmód
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

A kánikula ellenére még nem dőlt meg a tavaly nyári áramfogyasztási rekord

A kánikula ellenére még nem dőlt meg a tavaly nyári áramfogyasztási rekord

A héten tapasztalt kánikula ellenére egyelőre nem dőlt meg a hazai áramfogyasztási rekord, bár a tartósan magas hőmérséklet jelentősen megemelte a rendszerterhelési értékeket

- tette közzé a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. a honlapján pénteken.

A tájékoztatás szerint csütörtökön, a 18,45-19,00 óra közötti negyedórában mérték a mostani csúcsértéket, 6802 megawattot (MW), de ez nem haladta meg a tavaly nyári 6940 MW-os országos történelmi csúcsot.

A Mavir közölte: a korábbi tapasztalatok alapján napi 27 Celsius fokos átlaghőmérséklet fölött minden fok növekedés hozzávetőleg mintegy 100 MW-os fogyasztás-növekedést is generálhat.

A nyári csúcsfogyasztás egyik oka a klimatizálás egyre nagyobb térhódítása. Rekord fogyasztási értékeket általában a kora esti órákban tapasztal a Mavir, amikor az irodaházak, bevásárlóközpontok mellett az otthoni, háztartási méretű klímaberendezések is működnek.

A Mavir szakemberei szerint, ha a kánikula tartós marad a következő időszakban, az további növekvő fogyasztási igényeket eredményez, és akár az eddigi történelmi rekord is megdőlhet. A villamosenergia-igény csökkenése a korábbi évek tapasztalata szerint július közepétől, a nyári szabadságok ideje alatt várható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 13. 07:45, csütörtök | Életmód

Bényi Ildikóra emlékeznek

Hosszan tartó, méltósággal viselt betegség után kedden elhunyt Bényi Ildikó.

2025. Március 11. 07:45, kedd | Életmód

Csaknem negyven percig működött a Holdon a Puli magyar cég vízszimatolója

A magyar űrtechnológiai vállalat, a Puli Space Technologies vízszimatolója, a Puli Lunar Water Snooper (PLWS) csaknem 40 percig működött a Holdon, és adatokat küldött extrém hidegben, -55 Celsius-fokban