Hírek
2024. Március 12. 08:25, kedd |
Helyi sport
Forrás: MTI-MTSE BUDAPEST
A hetvenéves Mocsai Lajost köszöntötték a Testnevelési Egyetemen.
A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen az intézmény vezetői, sportvezetők, korábbi játékosok köszöntötték hétfőn Mocsai Lajos kézilabda mesteredzőt, aki vasárnap ünnepelte hetvenedik születésnapját.
Sterbenz Tamás rektor köszöntőbeszédében elmondta: az itthon és külföldön is elismert tekintély, Mocsai Lajos példaként szolgálhat mindenki, az egyetem, a tanárok, a tanulók, az edzők számára. Hozzátette, tanítói, edzői és tudományos munkájának egyik titka lehet az a "mágikus nyelvhasználat", amely mindig is jellemezte őt.
Schmidt Gábor sportért felelős helyettes államtitkár hangsúlyozta, hogy Mocsai Lajosnál itthon kevesebben alkottak nagyobbat, és a "Mocsai, Fábiánné Rozsnyói Katalin, Kemény Dénes, Kulcsár Győző" edzői négyes hihetetlen eredményeket ért el. Mocsai számára az edzői felelősség egyben kihívást is jelentett, így áll mögötte egy sikeres életpálya. A helyettes államtitkár arról is beszélt, hogy az ünnepelt példaképpé tudott válni, vissza tudott adni annak a közegnek, az egyetemnek és a kézilabdázásnak, ahonnan érkezett, és minden helyzetben ember tudott maradni, ezen kívül példa értékűen össze tudta egyeztetni a családi, az egyetemi és az edzői életét.
Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tiszteletbeli elnöke, a Nemzet Sportolója laudációjában kiemelte, Mocsai Lajos hetvenévesen is erőteljes, mosolygós, optimista és tervekkel teli ember, pedig "már öt éve nyugdíjas is lehetne", és inkább változatlan hévvel az egyetem fejlesztéséért, felvirágzásáért dolgozik.
Az ünnepelt - akinek négy gyermeke és tizenöt unokája van - köszönetet mondott családjának, amely nagy erőt adott neki, és mindenkinek, aki támogatta edzői, egyetemi, tanítói munkájában. Hangsúlyozta, a hozott családi háttér, valamint a saját családja minden esetben segítették őt, ezen kívül az élete során szembe jövő kihívásoknak, téthelyzeteknek igyekezett a legjobb tudása szerint megfelelni, a rábízott játékosokat pedig még jobbá tenni. Hozzátette: erős hite ad erkölcsi keretet életének.
Mocsai Lajos a legsikeresebb magyar kézilabdaedző. Válogatott szinten, szövetségi kapitányként olimpiai (női, 2000) és világbajnoki (férfi, 1986 és női, 2003) ezüstérmes, a nőkkel 2000-ben Európa-bajnok és 1998-ban Eb-harmadik, a férfiakkal pedig kétszer olimpiai negyedik (1988, 2012). A Vasas női csapatával 1982-ben BEK-et, a német TBV Lemgóval 1996-ban, valamint a Veszprémmel 2008-ban KEK-et nyert, hétszeres magyar bajnok, hatszoros Magyar Kupa-győztes, ezen kívül pedig Német Kupát és City Kupát is nyert. Az Európai Kézilabda Szövetség életműdíjasa, itthon 2009-ben az év edzőjének, 2012-ben pedig az év szövetségi kapitányának választották.
A sikereken túl - többek között - a Magyar Kézilabda Szövetség tiszteletbeli elnöke 2015 óta, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnöke négy éve, a Testnevelési Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke 2021 óta, a Nemzeti Kézilabda Akadémia sporttudományos és szakmai főigazgatója 2012 óta.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:06, péntek | Külföld
Kijev tagadja, hogy nukleáris fegyver készítését tervezi
Az ukrán külügyminisztérium tagadta azt a médiában megjelent információt, miszerint Ukrajna saját atombombát készíthetne, amennyiben az Egyesült Államok lecsökkenti a katonai segítség mértékét –
2024. November 15. 08:05, péntek | Életmód
Jövőre jön a Vidéki Otthonfelújítási Program
A Vidéki Otthonfelújítási Program érdemben javíthat a kistelepüléseken élő családok lakáskörülményein
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot