Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2017. Május 20. 13:31, szombat | Életmód
Forrás: mti

A házasságok fele válással végződik

A házasságok fele válással végződik

A házasságok mintegy fele válással végződik Magyarországon - mondta Parti Tamás, a Budapesti Közjegyzői Kamara elnöke az M1 aktuális csatornán szombaton.

A közjegyző szerint, mivel a házasság gazdasági közösség is, érdemes vagyonjogi szerződést kötni.

A közjegyző előtt megkötött házassági szerződés előnyei közé tartozik, hogy ha valamelyik fél elmulasztja megfizetni például a tartásdíjat, az azonnali végrehajtással beszedhetővé válik.

A házassági szerződésben azt is szabályozhatják, hogy a vagyont nem közösen kezelik, így az esetleges anyagi felelősség sem oszlik meg - tette hozzá Parti Tamás.

Címkék: házasság, válás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 09:54, szombat | Életmód

A felelős állattartásra hívja fel a figyelmet az állatvédelemért felelős kormánybiztos

A felelős állattartás fontosságára hívja fel a figyelmet a húsvéti ünnepekhez kapcsolódva az állatvédelemért felelős kormánybiztos.

2026. Április 03. 10:00, péntek | Életmód

Puskás Ferenc unokája magyar állampolgárságot kapott

2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Életmód

Cannes - Francia filmmel nyílik a fesztivál

Pierre Salvadori francia rendező La Vénus électrique (Elektromos Vénusz) című romantikus vígjátéka lesz május 12-én a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmje - jelentették be szerdán a szervezők.