Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2018. Február 13. 07:27, kedd | Belföld
Forrás: police.hu

A betörő házáig vitte kollégáját a rendőrkutya

A betörő házáig vitte kollégáját a rendőrkutya

Nyomkövető szolgálati kutya segítette a baktalórántházi rendőrök munkáját.

Az egyik baktalórántházi vegyesboltból kapott bejelentést a rendőrség február 9-én, mely szerint hajnalban ismeretlen tettes betörte az üzlet hátsó bejárati ajtaját és a helyiségből eltulajdonította a pénztárgép kazettáját, a benne lévő több tízezer forint készpénzzel. Az Ice hívónévre hallgató, németjuhász fajtájú nyomkövető szolgálati kutya, a bolttól egészen a feltételezett elkövető baktalórántházi lakóhelyéhez vezette a rendőröket.

A bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható M. M. 19 éves helybeli lakost a rendőrök a bejelentést követő néhány órán belül elfogták, a rendőrőrsre előállították és bűnügyi őrizetbe vették. A nyomozás adatai szerint a gyanúsított két másik üzlethelyiségbe is betört február 9-én Baktalórántházán. Az egyik helyről szintén elvitte a kasszát, a másik üzletből pedig üres kézzel távozott ugyan, de a rongálással jelentős anyagi kárt okozott. A baktalórántházi rendőrök a férfit lopás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgatták, bűnügyi őrizetbe vették és előterjesztést tettek - az illetékes ügyészség felé - előzetes letartóztatásának indítványozására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld

Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban

Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.

2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson

A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.

2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld

Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV

Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.