Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2018. Október 22. 08:11, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum

73 milliárdról 33 milliárd forintra csökkent a lakossági közműtartozás

73 milliárdról 33 milliárd forintra csökkent a lakossági közműtartozás

Az elmúlt öt évben kevesebb mint felére, 73 milliárdról 33 milliárd forintra csökkent a lakossági fogyasztók közműtartozásainak összege

- tájékoztatta friss adatai alapján a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) vasárnap az MTI-t.

A közlemény szerint a lakossági villamosenergia-hátralékok 45, a földgáz-szolgáltatási hátralékok 75, míg a távhő-szolgáltatási hátralékok 35 százalékkal csökkentek a rezsicsökkentés bevezetése óta.

A teljes lakossági villamosenergia-hátralék 28,6 milliárd forint volt 2013 júniusában, idén júniusra ez az összeg 15,8 milliárd forintra esett vissza.

Földgáz esetében a lakossági tartozás öt évvel ezelőtt 28,7 forint volt, míg 2018 júniusában már csak 7,3 milliárd forint.

A távfűtéssel rendelkező háztartások teljes adóssága 2013 júniusában meghaladta a 15,5 milliárd forintot, idén 2018 júniusban viszont alig volt több 10,2 milliárdnál.

A tartozások összegének csökkenésén túl a kikapcsolt lakossági fogyasztók száma is jelentősen csökkent, öt év alatt 60 százalékkal.

A rezsicsökkentés eredményeként az elmúlt öt évben a magyar családok már több mint 1378 milliárd forintot takarítottak meg - közölte a MEKH.

Címkék: közmű, tartozás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld

Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent

A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.