Hírek
2017. Március 30. 09:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
23 országot érintő félmilliárd forint értékű pénzmosásban nyomoztak a vasi rendőrök
A gyanú szerint öt kontinens huszonhárom országában harminckét gazdasági társaság érintett abban a több mint félmilliárd forint értékű pénzmosásban, mely miatt huszonkét gyanúsítottal, kameruni és nigériai állampolgárokkal szemben javasol vádemelést a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság - közölték a megyei főkapitányság honlapján szerdán.
Azt írták, a nyomozás szerint 2014 júliusa és 2015 júliusa között Európában, Ázsiában, Afrikában, Ausztráliában és az Egyesült Államokban működő gazdasági társaságok informatikai rendszerét törték fel a bűnelkövetők, akik az érintett cégek üzleti levelezéseit nyomon tudták követni. A gyanúsítottak a megszerzett információk birtokában valós üzleti partnereket felhasználva, vagy magukat valós üzleti partnereknek kiadva különböző szolgáltatások, illetve termékek értékesítésének és vásárlásának színlelésével tévesztették meg a kiszemelt vállalkozásokat.
Hozzáfűzték: a külföldi cégek a fiktív vásárlások ellenértékét kameruni és nigériai állampolgárok ellenőrzése alatt álló magyarországi bankszámlákra utalták.
A rendőrség szerint a pénzmosási tevékenységet egy 23 éves kameruni férfi irányította és huszonegy társa is részt vett benne, döntöttek a befolyó összegek felvételéről vagy másik számlára utalásáról.
A vasi nyomozók összesen huszonkét gyanúsítottat hallgattak ki, a bűncselekménnyel okozott kár meghaladja a félmilliárd forintot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
